Kirjastusest

Inspiratsiooniraamatukogu sünnilugu on tegelikult üks pikk jutt, mille algus ulatub tagasi aastasse 2011, kuigi sellenimelise kirjastuse alt ilmus esimene raamat alles oktoobris 2020.

Et lugulaulu aga mitte mitmetunniseks ajada, korjan Sind sünniloo reele aastast 2016, mil ma ühel päeval südamepõhjast ohkasin, et küll oleks tore, kui keegi mulle nende hunnikute viisi raamatute lugemise eest ka palka maksaks. Möödus vaevu pool aastat, kui sain pakkumise hakata üht enesearenguraamatut tõlkima. Lugeda tahtsin seda ju nagunii ja kuidas muidu saaksin ma veenduda, et olen raamatust viimse kui ühe mõtte enda jaoks välja kiskunud, kui seda mitte tõlkimise tarvis süvitsi tundma õppides ja autori poolt ridade vahele põimitud sõnatagustesse mõtetesse kaevudes.

2017. aastal nägi see raamat ilmavalgust ja on ka meie kodulehel müügis. Simon Sineki maailmakuulus „Esmalt küsi miks“ oli mulle avanud ukse maailma, kuhu tahtsin paikseks jääda. Sukeldusin nii õhinaga kõigesse, mida erinevates raamatutes kirjutati, et ei suutnud tihtipeale oma vaimustust avaldamata jätta ja hakkasin tõlkimisaegseid taipamisi jagama oma sotsiaalmeedia seinal #inspiratsiooniraamatukogu teemaviite all.

Pärast mitmete raamatute tõlkimist leidsin end ühel veebruarikuu õhtul Düsseldorfi hotellitoas unistamas omaenda kirjastusest. Kõva häälega sai välja öeldud sõnad tervis ja eneseareng ning tõdetud, et ilma nende kaheta ei ole inimlapsel mingit kvaliteetset elu.
Mõeldud-tehtud ja sealsamas kandsime koos elukaaslasega äriregistrisse Inspiratsiooniraamatukogu OÜ.

Peagi saabus minu sõnavarasse tandemtrio „parim versioon endast“ ja sellele olengi siiani truuks jäänud.

Parim versioon endast on saanud kirjastuse Inspiratsiooniraamatukogu keskseks ideeks ja kõik, mida me välja anname, toetab inimese arengut, et olla iga päev parim versioon oma senisest endast – olgu see siis teadlikult oma tervise eest hoolitsedes, teadlikult ennast arendades, oma mõttemaailma muutes või peenhäälestades või muul moel. Kõik teenib meid ennast.

Mul on inimesena palju uskumusi. Peamine neist on ehk see, et iga inimene on kohustatud teada saama, milleks ta on võimeline – milline on see tema parim versioon. Teine vääramatu uskumus on see, et me ei ole juhuste ega juhuslikkuse solgutada, vaid loome ise oma maailma ning oma reaalsust. Kolmas uskumus on see, et elu algab igal hommikul ja meil on igal ajahetkel võimalus otsustada, ümber otsustada, valida, ümber valida. Ja neljas tuumuskumus on see, et me ei ole alati seal, kus tahame olla, kuid oleme alati seal, kus peame olema.

Neist uskumustest lähtun ka raamatute valikul, mida Sinuni läbi meie kirjastuse ja raamatupoe tuua. Ikka selleks, et Sina saaksid valida oma eluliini.

krisleinatamm
Kris Leinatamm
Tegevjuht ja juhatuse liige
kris@inspiratsiooniraamatukogu.ee