riina raudsik uus raamat
Raudsiku tervendav jõud

Iga kohtumine dr Riina Raudsikuga on justkui õrn ja soe tuuleiil Pärnumaa rannal – värskendav, inspireeriv ja mõtlemapanev, kuid igati kodune, turvaline ja pehme.

Tema hingepeeglid, mis vestluspartnerit teraselt jälgivad, annavad tunnistust sügavast teadmiste pagasist, määratust elukoolist ja põhjatust armastusest inimese vastu.

Kass, kes kõnnib omapead – nii on tema kohta öeldud rohkem kui ühel korral … aga no mis Sa teed, kui Sulle määratud tee ei ole rahvarohke nagu Viru raba laudised, ja siiski on ka selle omapäi kõndimise tunnistajateks kümned tuhanded austajad, kes ei vaja masside heakskiitu ega üldlevinud arusaamade järel sörkimist. Ta kogub enda ümber julgeid ja avatud inimesi. Tema soojus ja õdusus on justkui pastelne kivist kamin, mis oma tule äärde hinge valgustama kutsub.

Riina on ainulaadne, ta on fenomen – selles pole kahtlustki. Vähestel jätkub nii palju julgust, et rassida vastuvoolu oma tõekspidamistele truuks jäämise nimel. Mind paneb alati imestama tema imetabane oskus teha keerulised asjad lihtsaks. 5 minutit mistahes keerukusastmega terviseteema käsitlust saab temaga vesteldes jahmatavalt loogilise lahenduse, mille peale oleks justkui pidanud ju ka ise tulema. Selle taga on aga suur oskus näha seoseid. Inimene ongi ju üks suur seos. Ja mitte ainult füüsiliselt meie uitnärvi või kesknärvisüsteemi või veresoonkonna või lümfisüsteemi kaudu, vaid ka füüsilis-vaimselt. Psühhosomaatika, psühhoneuroimmunoloogia jne – teadusharusid ja alamharusid, mis leiavad järjest rohkem seoseid meie vaimse olukorra ja füüsilise sümptomaatika vahel, tuleb aina juurde.

Kuitahes keeruliseks sooviksime oma tervisesüsteemi ajada, kuitahes peeneid nimetusi kasutada, tugineb see lõppkokkuvõttes ikkagi vaid käputäiele faktoritele. Neid faktoreid kordab oma klientidele ja lugejatele ka Riina ikka ja jälle. Väsimatult nagu hästihoolitsetud, aastaid mänginud vinüülplaat – neli alustala ja vesi … neli alustala ja vesi.

Riina loomulik uudishimu, mis tegelikult on minu arvates vääramatu kirglik vajadus inimese mõistmise ja aitamise järele, on toonud talle ette võimalusi proovida, katsetada ja olla kursis paljude erinevate looduslähedaste ja inimesele loomulike tervendusmeetoditega. Vundamendiks hästi ülesehitatud teadmised arstipraktikast, on tema valikud ja heakskiidud põhjendatud ja rasked vaielda.

Kui Riina midagi millestki kirjutab, siis ta teeb seda ainult ühel põhjusel – ta arvab, et seda on lugejale vaja. Täna on siis kätte jõudnud päev, mil on olnud vaja kirjutada vibratsioonidest. Ei ole Riina üksi see, kes söandab vibroakustilise teraapia kohta kasutada päris kangeid sõnu, nagu näiteks imeravi. Nii nimetab raamatu „Helide tervendav jõud“ aineseks olevat teraapiat ka selle igapäevane praktik Moonika Laanetu.

Kuidas siis nii ja miks me sellest tänini nii vähe kuulnud oleme?

Riina sõnutsi on selle populaarsuse laine kord üle planeedi käinud, vaikselt vähenenud ja nüüd taas pead tõstmas. Eks ole ju vana tõde see, et õpetaja tuleb siis, kui õpilane on valmis. Järelikult oleme ehk nüüd siis rohkem valmis.

Raamatut lehitsedes tulevad esile igasugused diagnoosid, mis on keerulised lõplikult seljatada – depressioon, tikid, ärevus- ja paanikahäired, enurees, stress, unehäired, kogelemine jpm. Kui tõesti vibroakustiline teraapia on see, mis suudab inimest neist ja paljudest teistest elukvaliteeti oluliselt halvendavatest kaaslastest ilma keemilisi ravimeid sisse võtmata päästa, on tegu vaieldamatult imeraviga.

Lisaks sellele on Riina pidanud vajalikuks teha lugejale üks põhjalik, kuid taaskord lihtsalt lahti seletatud ringkäik inimolevuse ajusse ja psühhosomaatikasse. Me oleme oma hinge, vaimu ja füüsise osas nö käsist-jalust seotud. Ühe tervislik olukord mõjutab teist ja vastupidi. Mida lihtsamalt meile need seosed lahti seletatakse, seda lihtsam on meil tunnistada oma vastutust oma enese tervise eest ning selle parandamiseks ka samme ette võtta.

Riina on andnud meile selleks asendamatu võtmekimbu – nii selle kui ka oma seniste raamatute näol. Suur töö on tehtud, palju väärtust on kirja pandud, palju võimalusi meile avatud. Kasuta neid.

Dr Raudsiku raamatu „Helide tervendav jõud“ saad soetada siit.

Külasta ka dr Raudsiku kodulehte.