klient pediküüris
Vabandage, kas teil midagi lugeda on?

Pean tunnistama, et ma pole kunagi naisteajakirjade austaja olnud. Samas, olgem ausad, aeg-ajalt esineb olukordi, kus tunnen, et olen sunnitud mõne neist kätte võtma. See juhtub ilusalongides, kus pole muud midagi lugeda. Iga kord aga soovin, et mul oleks valikut rohkem kui kahe-kolme ajakirja vahel, mis parimal juhul on suhteliselt värsked.

Ühel päeval mõned kuud tagasi käisime elukaaslasega kahekesi protseduuril. Istusime kõrvuti toolides, meie vahel lauake traditsioonilise ajakirjakuhjaga. Protseduur 75 minutit pikk. Esimese hooga püüdsime arendada teenindajatega vestlust. See oli raskendatud, sest mida Sa seal maski taga ikka niiväga rääkida saad. Minul kui prillikandjal on see veel eriti keeruline, sest iga hingetõmbe järel kattuvad mu prillid uduga. Vahetasime mõned viisakused, pärisime salongi käekäigu ja muutustega kohanemise kohta ning peatselt võttis maad ikkagi vaikus. Rääkimine osutus lihtsalt ebamugavaks mitte vestluses osalejate vaid „tehniliste tingimuste“ tõttu. Seejärel hakkasime kaasaga meie toolide vahel oleval laual lebavaid lugemismaterjale lehitsema. Kui mina veel oleksin ehk sealt mingeidki ivasid leidnud, siis meesterahvale polnud seal mitte midagi.

Püüdsin meenutada, millist lektüüri olen näinud oma ema 24ndat aastat Pääskülas toimetavas ilusalongis. Ega suurt peale naistekate ja paari titekirjanduse eksemplari ei meenu midagi. Tõsi ta on, et nüüd on seal juba pool aastat ka üks raamat – Inspiratsiooniraamatukogu esimene tõlketeos, dr Rangan Chatterjee kirjutatud menuk „Tervise neli tugisammast“, mida on minu rõõmuks seal üsna korralikult loetud.

Huvitav, kas raamat ilusalongis oleks väga võõras mõte? Kujutasime end samasse tooli, sama protseduuri nautima, aga lisasime pilti veel ühe oma lemmiktegevuse – raamatu lugemise ja mõistsime, et me ei saa olla ainsad, kes seda võimalust tänutundega kasutaksid.

Toonase mõttekäigu ja tänase päeva vahele on jäänud salongidele keerulised ajad, mis peatselt tõotavad siiski leebuma hakata.

Üsna varsti tohime jälle oma iluprotseduuridele veidi varem kohale jõuda, üsna varsti tohime panna mitu protseduuri üksteise otsa ja vahepeal diivanil midagi lehitsedes oma järjekorda oodata. Üsna varsti.

Pöördusime oma ideega salongis raamatulugemist võimaldada mitme salongipidaja poole.

Ja nii laieneb siinne nimekiri iluteenindajatest, kelle juures on nüüdsest alates lisaks naisteajakirjadele ka paar raamatut lugemiseks.

Loodan siiralt, et anname sellega Sinu salongisveedetud ajale veidi lisaväärtust juurde.

Kris Leinatamm

Salongidesse sai saadetud „Tervise neli tugisammast“ ja „Kuidas stressi küüsist pääseda“. Mõlema raamatu autoriks Suurbritannia lemmikperearst dr Rangan Chatterjee. Miks just need raamatud? Sest need pole romaanid, mida peab algusest lõpuni lugema. Istud oma järjekorda oodates salongis ja teed suvalisest kohast raamatu lahti, leiad dr Chatterjee poolt antud elulised nipid, mis jäävad lihtsasti meelde ja on koheselt elluviidavad. Ja kui tunned, et lugemine jäi pooleli, siis skaneeri raamatute tagakaane seest QRkood, mis viib Su otse selle raamatu lehele meie e-poes.

TALLINN

Siiri Leinatamme Ilusalong

Ilusalong Kaunis Kaunimaks

Gardeenia Ilusalong

RAKVERE

Belle Stuudio

Rakvere Aqva Spa salong