Funktsionaalse toitumise nõustaja Riinu Rätsep raamatust „Tervise neli tugisammast“

Ma olen tervise poolt, mitte haiguste vastu. Seetõttu mulle väga meeldis perearst dr Chatterjee lähenemine raamatus „Tervise neli tugisammast“ tegeleda sümptomaatika algpõhjustega ennem, kui ravimid välja kirjutada. Ta toob näiteid elust enesest, iseenda praktikast ja patsientide kogemustest. Lükkab lihtsate selgitustega ümber levinud müüte, miks mõned toitumis- ja elustiilialased väited enam ei tööta.

Siin raamatus on  välja toodud neli tervise tugisammast, mille oma ellu (tagasi) rakendades valime tervise ja vitaalsuse. Kahjuks viimaste aastakümnete jooksul on inimkond maksnud lõivu tervise hinnaga mugavuse eest, mille oleme ise loonud. Sellega seoses oleme ka loodusest kaugenenud. Kuid parim ravim antud olukorrale on inimene ise. Oma raamatus kirjeldab dr Chatterjee 360kraadist tervisekäsitlust. Ja kui pelgad, et oled oma harjumuste ohver, siis leiad ka samas soovitusi, kuidas suurendada väikeste muutuste elluviimise õnnestumise tõenäosust.

Tervise neli tugisammast on üksteisega omavahel tugevalt seotud – kui viia kasvõi väike muutus sisse ühes tugisambas, toimuvad väiksed muutused ka juba teistes tugisammastes. Nii dr Chatterjee ise kui ka mõned tema kolleegid, kes on sügavamalt uurinud siniste tsoonide toitumis- ja elustiili, on leidnud, et pole olemas Ühte Ainuõiget Toitumisviisi, vaid fundamentaalselt sarnased põhimõtted kõikide toitumiseelistuste (lihasööjad, kalasööjad, taimetoitlased või veganid) puhul.

 

Siit raamatust leiab sobivat infot nii algaja tervisehuviline kui spetsialist, terapeut ja meditsiini töötaja ehk kõik, kelle eesmärk on toetada tervist ning kes valivad tervisliku elustiili. Raamat keskendub inimesele kui tervikule ja siit inspireerituna täienes ka minu praktiliste nõuannete osa oma klientidele.

Vaata ka virtuaalset vestlust Riinuga raamatu „Tervise neli tugisammast“ teemadel.

Vaata ka virtuaalset vestlust Riinuga raamatu „Kuidas stessi küüsist pääseda“ teemadel.