Aitab analüüsist! Hakkame tegutsema!

Kris Leinatamm

Sellist üleskutset – Aitab vaimse tervise analüüsist, hakkame tegutsema! – olen viimastel päevadel sotsiaalmeedias väga palju kohanud – nii coachide, psühholoogide kui ka terapeutide poolt. Ja ma tervitan seda üleskutset kahe käega!

Usun, et oleme juba väga teadlikud sellest, mis meis stressi ja muret tekitab. Paljudele meist on soovitatud või suisa välja kirjutatud antidepressante, paljud meist on esimest korda pöördunud vaimse tervise professionaali poole.

Kuid ka meie endi käes on terve arsenal tööriistu ja viise, kuidas ja millega saame ise ennast aidata – vastused on tihti lihtsamad, kui oskame arvata – vastused peituvad meie igapäevastes tegemistes ja valikutes.

Olen täiesti nõus inimestega, kes on viimastel päevadel kirjutanud, et selleks, et saaksime aidata sõjapõgenikke, ukrainlasi Ukrainas kohapeal, oma lapsi, oma kolleege, peame esmalt aitama ise ennast. Olema ise stressist ja murest kõrgemal, võtma ise midagi ette, et suuta seista püstipäi ja näha lahendusi, olla avatud ja tähelepanelik.

Mida siis teha?

Paadunud raamatukoina ütlen, et võta kätte üks konkreetne raamat ja Sa ei kahetse! Pole kahetsenud mitte ükski inimene, kes selle endale ostnud on.

Ei ole maailmas ühtegi muud raamatut, mis minu arvates aitaks inimesel paremini ennast ise aidata, kui eelmisel aastal eestikeelsena ilmavalgust näinud „Kuidas stressi küüsist pääseda“. Ei mingit liigset analüüsi, mida on juba niigi palju tehtud – siit leiad konkreetseid näpunäiteid, mis peaksid saatma iga inimese igat päeva. Ma siiralt soovitan! Siiralt! Raamatu autor on arst, perearst, kes on populaarsust kogunud just tänu oma inimlikule lähenemisele nii patsientidele kui ka nende probleemidele. Dr Chatterjeel on hämmastav oskus igasuguseid soovitusi anda väga lihtsal ja kergesti mõistetaval viisil. Mulle väga meeldis üks Amazoni jäetud tagasiside tema raamatu kohta: no additional bullshit. Ja tõesti – ei mingit liigset jura, on hoopis konkreetsed mida teha? soovitused, mis mõjuvad kiiresti ja annavad pikaajalist efekti.

Kahtled, kas saad sellest midagi endale kasulikku??? Saad. Vaata, kui palju kohti ma raamatus enda jaoks olen ära märkinud. Seal ongi nii palju kasulikku!!!

kuidas stressi kuusist paaseda